Към съдържанието

Снимка

Гуми център Диана

• Заключена тема Тази тема е заключена
7 отговора на тази тема

#1 tonygl

tonygl
  • Members
  • 16 Мнения:
  • Гараж:
    Skoda Fabia 2006

Публикувано 07 май 2011 - 20:42

Както предполагам на почти всеки шофьор е известно, нашите гумаджии гледат да те преметнат по всевъзможни начини. След като изчетох огромно количество коментари (отрицателни) за Диана ( Драгалевци) все пак реших от там да взема само гумите без монтаж и да си ги монтирам на друго място. С удоволетворение установих, че подхода ми е бил правилен след като видях момченцата как изглеждат и какво правят докато обслужват колите. С едно на ум отивам при каките в магазина, искам си модела и размера гуми (избрах Диана защото предпочитаната от мен марка и размер успях да открия в наличност само там) каката ми казва цена и си трае за отстъпката... питам за отстъпката, която беше обявена в техния сайт 10% и тя казва -Аааа да имате и 10 % отстъпка (вероятно си има начин да си я прибере за себе си) и от този момент стана доста кисела. Казвам DOT-a на гумите от кога е ? - Ами не знам, не пише. Дайте една гума да я видя. Вече силно раздразнена - Не може да се гледа DOT-a на гумите преди да са платени... Ако имате проблем с датата на производтво...... Тук напуснах магазина (явно те вече имат проблем с датата на производство, който се опитаха да направят мой). Пределно ясно е за какво става въпрос. Внимавайте с онлайн поръчките от ДИАНА. Вероятно доколко съм чел по други форуми може да получите гуми и от 2005-та година. На колега са му изкривили нарочно лятата джанта (това обаче в Диана Люлин) за да го обръснат за изправяне.
Мотоексперт (Симеоновско шосе) през 2007 се опитаха също да ми пробутат стара гума (при това зимна, което е утежняващо вината обстоятелство :) ), въпреки, че ги бях изрично поискал да не са стари проверих 3 от тях 4-татa ме домързя и ми я набутха с две години по-стара от другите. Когато ги наредих в гаража една до друга забелязах, че цвета и беше различен и по това се усетих. Предишен път на същото място сменях накладки и един бухаше с чук да ми свали цилиндъра на задните колела и докато го видя какво прави, счупи единия, след което взе скоба за сваляне за другия ама вече беше направил белята ... No comment...
Колеги проверете си джантите преди гумаджийница дали са криви наистина (подпира се летвичка примерно на тухла и се приближава максимално до ръба на джантата и се върти, гледа се отстрани дали я допира и до колко се отдалечава от ръба на летвичката. Има проблем с вентила понякога и с тежестта от баланса но става за груба проверка). Винаги си измислят по една две криви джанти особено ако са алуминки.
Винаги се опитват да набутат стари гуми (колкото и да все пак каучука старее) никой не си взима стара храна от магазина с изтекъл срок нали ?
Други неща за които да се внимава са: (от мой и опит на приятели)
- претягат с машина гайките и няма развиване на приятел дори му изгладиха резбата на шпилките и трябваше да ходи на фирмен сервиз да му ги подменят.
- вдигат с крик за прага и го мачкат (личен опит)
- кривят нарочно джанти (особено алуминиеви)

С две думи гумаджийте са... сами се сещате.

#2 Pechatara

Pechatara

Веднъж карал Škoda

• Член на клуба
  • 402 Мнения:
  • Населено място:София
  • Гараж:
    Skoda Octavia 1 1.9 TDI AHF
    chiptuning bega4kata

Публикувано 08 май 2011 - 07:28

То форума е и за това-вече в "Диана" не бих отишъл, а ти колега погледни за в бъдеще белия списък и иди на "Симеоновско" при masterOne smile021

#3 Yaneff

Yaneff

Веднъж карал Škoda

• Members
  • PipPip
  • 274 Мнения:
  • Гараж:
    Skoda Octavia '05 1.9 TDI PD 105hp DSG

Публикувано 08 май 2011 - 12:01

Интересно, в Бургас съм нямал проблеми с тях, мацките само предлагат отстъпка и си казват тия вземи, тия, не - стари са...монтажниците са много любезни и отзивчиви. И аз, и баща ми сме им клиенти от време на време, и проблем е нямало, пък за в бъдеще може и да има знам ли.. :smt030

#4 tonygl

tonygl
  • Members
  • 16 Мнения:
  • Гараж:
    Skoda Fabia 2006

Публикувано 08 май 2011 - 19:03

Ами Yaneff радвай се ,че в Бургас не е така. Тука в София е така за съжаление.

#5 dlug

dlug
  • Members
  • 13 Мнения:

Публикувано 25 октомври 2011 - 21:28

Диана - измекяри

http://www.vwclub.bg...p?f=13&t=263205

#6 35mm

35mm

Веднъж карал Škoda

• Members
  • PipPip
  • 376 Мнения:

Публикувано 25 октомври 2011 - 22:00

Аз ходя само в Друмник вече. Хем е до нас, хем добре работят.

#7 Цецо75

Цецо75

Master of Škoda

• Член на клуба
  • 3605 Мнения:
  • Гараж:
    ALH (комби)
    BKC+ (по-бързото комби)

Публикувано 26 октомври 2011 - 09:06

90% от лошите отзиви са за Диана на Симеоново. Аз самия също имам много лоши впечатления и като държание, и като работа. Това беше преди 3-4 години и от тогава не стъпвам там. Ама явно нищо не се е променило.

#8 dimibo

dimibo

Веднъж карал Škoda

• Members
  • PipPip
  • 360 Мнения:
  • Гараж:
    Skoda Octavia II
    Skoda Superb II
    Renault Scenic II
    Opel Astra II
    Audi 100CC

Публикувано 26 октомври 2011 - 14:04

Аз пък съм доволен от Диана (Люлин и Долни Богров).
В Люлин ми правиха баланс на 4-те колела много добре се справиха и бяха приветливи и отзивчиви.
В Долни Богров си купих нови гуми ,защото желаните марка/модел/размер ги нямаше никъде на друго място, също бяха много любезни, дадоха си ми отстъпката и ми показаха гумите да им видя ДОТ-а преди да ги платя, също ми изправиха перфектно джантите (не ги бяха те кривили) и ми балансираха идеално колата, от 0 до 190 нямаше никаква вибрация.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни